Prečo Cvernovka?

Autor: Pavol Frešo | 10.6.2016 o 2:43 | Karma článku: 3,75 | Prečítané:  738x

Cvernovka nájde svoje nové sídlo. Je to holý fakt, keďže „cvernovkárom“ skončil nájom v ich doterajšom sídle.

Ak sa nestane nič nepredvídateľné, jedno z top kreatívnych centier Bratislavy, ale aj Slovenska, nájde svoj nový domov v budove bývalej župnej chemickej školy na Račianskej ulici.

Niekto bude možno namietať, že je to neštandardné rozhodnutie. Áno, ide o neštandardné rozhodnutie. Napokon, vznik a celé fungovanie Cvernovky je na slovenské pomery neštandardné. Prečo? Spolok kreatívnych nadšencov dokázal vlastnými silami vytvoriť unikátny tvorivý priestor, ktorého imidž prekročil hranice našej krajiny.

Mnohé svetové inovácie, umelecké diela či myšlienky vznikli práve v neštandardných priestoroch. V garážach, v pivniciach, či v opustených industriálnych objektoch. Verím, že ďalšie čoskoro vzniknú aj vo vyradenej župnej škole.

Práve preto som presvedčený, že hlavné mesto, náš región a napokon ani Slovensko nesmie prísť o tento unikátny priestor. A to je dôvod, prečo Bratislavská župa vstúpila do zápasu o zachovanie cvernovkárskeho ekosystému.

Nezaslúžia si to len „cvernovkári“, ktorí hľadajú svoj nový príbytok. Kreatívny, slobodný a kultúrny priestor si zaslúžime my všetci.

Rozhodnutie poskytnúť priestor pre vznik kreatívneho centra je naša povinnosť, ak máme ambíciu byť krajom, ktorý chce pre svojich obyvateľov slobodnú a progresívnu budúcnosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Van der Bellen nevyhral, to len populizmus porazil sám seba

Miloš Zeman sa tešil predčasne. Ukazuje sa, že víťazstvá radikálov či populistov nie sú ani v dnešnej dobe samozrejmosťou.

SVET

Van der Bellen bude prezidentom, Hofer priznal porážku

Je nereálne, aby nepriaznivý stav zvrátil.

KOMENTÁRE

Rakúska úľava pre demokratov, varovanie pre populistov

Väčšinu politikov a ich tímov musel nad výsledkami obliať studený pot.


Už ste čítali?