Nie je jedno, kde v budúcnosti budú žiť naše deti

Autor: Pavol Frešo | 19.5.2014 o 9:22 | Karma článku: 4,08 | Prečítané:  431x

V sobotu sa uskutočnia už tretie voľby do Európskeho parlamentu od nášho vstupu do Európskej únie.  Budúci víkend sa tiež uskutočnia prezidentské voľby u nášho najväčšieho suseda Ukrajiny, ktorá v posledných desaťročiach bohužiaľ nemala také šťastie ako my.

Môžeme stokrát nadávať na situáciu na Slovensku, môžeme byť stokrát unavený z Európskej únie, ale porovnanie týchto dvoch udalostí ukazuje, z čoho máme v reálnom svete na výber. A kde by sme dnes mohli byť, keby sme 1. mája 2004 neboli vstúpili do Európskej únie.  Na Slovensku máme aj vďaka politike SDKÚ-DS za posledné desaťročie šťastie, že sme krajinou, ktorá je zakotvená v relatívne bezpečnom  a prosperujúcom svete.

Nie je jedno, v akej krajine žijeme, a nám v SDKÚ-DS nie je jedno, ani kde budú žiť o desaťročia naše deti. Či v prosperujúcej Európskej únii, alebo znova v nejakej alternatíve chaotického, neslobodného, nedemokratického a izolovaného sveta.

Áno, Európska únia nie je vždy dokonalá a má mnohé chyby, ktoré treba zlepšiť. Aj my o nich hovoríme v našom volebnom programe. Chceme, aby sa Európska únia stále viac približovala ľuďom, aby namiesto obmedzení uvoľnila ruky tým, ktorí sú tvorcami hodnôt. Aby Slovensko v Európskej únii obhajovalo najmä záujmy strednej vrstvy, na ktorej stojí každá úspešná spoločnosť. Aby v Európe bolo viac demokracie, menej byrokracie, čo najmenej obmedzení a viac slobody.  http://www.sdku-ds.sk/article/showArticle/viac-demokracie-menej-byrokracie Dnes však môžeme byť radi, že v zjednotenej Európe žijeme, a že nám nehrozí vývoj ako na Ukrajine. Že naše deti majú nádej žiť v oveľa lepšom svete ako sme žili my. Že majú to šťastie žiť v normálnom spoločenstve, ktoré vo väčšine sveta nie je samozrejmosťou.

Alternatívou voči tomuto je to, čo bohužiaľ vidíme na východ od našich hraníc. Nestabilita, permanentné riziko ozbrojeného konfliktu, ekonomický úpadok. To by si mali uvedomiť všetci tí, ktorí v budúcotýždňových voľbách plánujú voliť rôznych politických dobrodruhov, šarlatánov a extrémistické a nacionalistické sily, ktoré spochybňujú existenciu Európskej únie ako takej.

To by si mala uvedomiť aj naša vláda, ktorej vždy trvá dlhšiu dobu, kým zaujme stanovisko voči agresii, ktorá sa deje z našimi hranicami. Aj ona nejednoznačnými a váhajúcimi postojmi nahráva extrémistom a nacionalistom. A plánovanou návštevou človeka, na ktorého EÚ sankcia uvalila sa extrémistom a nacionalistom politicky približuje. http://www.sme.sk/c/7200002/rumunom-sa-vyhraza-bombarderom-so-slovenskom-rokuje-o-biznise.html?ref=avizocl

A extrémisti a nacionalisti majú síce veľakrát jednoduché a rýchle riešenia, tie ale v konečnom dôsledku vedú k úpadku a nie k normálnemu životu v slušnej krajine. Voľba politických dobrodruhov, nacionalistov a extrémistov v eurovoľbách, bez ohľadu na to, či na Slovensku, alebo v iných štátoch je voľbou proti Európe, normálnemu životu nielen pre nás, ale aj pre naše deti a nahráva silám, ktoré chcú tento kontinent destabilizovať. Silám, ktoré sa dnes nerozpakujú anektovať územie cudzieho štátu, a destabilizovať situáciu v ňom organizovaním rôznych pochybných „referend“ pod hlavňami zbraní separatistických skupín.

Aj preto sa SDKÚ-DS zo všetkých síl zapája do tejto kampane pred voľbami. Doviedli sme Slovensko do Európskej únie a nie je nám jedno, ako bude táto Európa vyzerať v ďalších desaťročiach. A preto chceme, aby všetci slušní ľudia, ktorým reálne záleží na budúcnosti Slovenska a Európy prišli v sobotu 24. mája k voľbám. Lebo dnes máme na výber dve možnosti – normálny a slušný život v relatívne najlepšom možnom priestore aký na tomto svete existuje, alebo to, čo vidíme v krajinách na východ od našich hraníc. Voľba je jasná a jednoduchá.

Ja osobne, aj SDKÚ-DS chceme, aby naše deti žili na Slovensku, ktoré je pevnou súčasťou západnej európskej civilizácie, plnohodnotným a rešpektovaným členom Európskej únie – v stabilite, bezpečí a normálnym slušným životom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?